Srovnání cen plynu

1. 1. 2022

Srovnání cen plynu

Srovnání cen plynu

Srovnání ceny plynu 2022

Plyn - komodita poměrně levná a snadno dostupná. Topíte plynem, vaříte na plynu, ohříváte si plynem vodu? Cena plynu za 1 m3 se u jednotlivých dodavatelů liší. Spočítejte si podle ceníku plynu 2022 cenu plynu pro Vaši domácnost na kalkulačce - můžete ušetřit.

Cena plynu na faktuře:

Výsledná cena plynu, kterou vidíte na faktuře, se skládá z několika částí.

1. platby dodavateli plynu

  • Cena za spotřebované kWh (m3 plynu).
  • Stálý měsíční poplatek za dodávku plynu

Výši těchto plateb můžete ovlivnit výběrem dodavatele.

2. platby distributorovi plynu a státu
Poplatky za dopravu plynu systémem plynovodů. Üzemí ČR je rozděleno pod správu několika distributorů. Distributora nelze vybrat, je dán Vaší adresou. Platby jsou regulovány Energetickým regulačním úřadem.
3. Zemní plyn podléhá dani z přidané hodnoty.

Ceník plynu 2022

Ceny a poplatky dodavatelé uvádějí dle množství plynu, který odeberete ročně a podle Vaší adresy (adresy odběrného místa). Ceník obsahuje komoditní cenu dodavatele a stálý měsíční poplatek - vše bez DPH. Pro zjištění celkové ceny je třeba cenu navýšit o cenu za distribuci, za přepravu, OTE a připočítat DPH. Konečnou cenu pro Vaši domácnost včetně všech výše uvedených složek si můžete spočítat v naší Kalkulačce ceny plynu.

Ceník plynu 2022: Srovnání cen plynu od ČEZ, E.ON, Centropolu, MND a dalších dodavatelů plynu

K čemu je porovnání cen plynu online

Už více než 10 let může každý z nás zdarma změnit dodavatele plynu. Důvodů, proč změnit dodavatele je hned několik – větší úspora, výhodnější smluvní podmínky, anebo lepší servis a bonusy. Vždy záleží, k čemu plyn využíváte. Pokud jen k vaření, může být vaše úspora několik stovek za rok. Pokud ale plyn využíváte i k vytápění domácnosti nebo k ohřevu vody, můžete změnou dodavatele ušetřit až tisíce korun ročně. Srovnání cen plynu vám pomůže udělat si lepší přehled o tom, jestli u vašeho stávajícího dodavatele zbytečně nepřeplácíte. Navíc srovnání nic nestojí a zvládnete ho za pár minut.

Proč využít srovnání ceny plynu

Cena plynu se skládá ze 2 částí. Jednu reguluje stát, druhá je neregulovaná. Závisí tedy jen na dodavatelích, kolik po vás za ni budou chtít zaplatit – na poplatcích tak můžete  ušetřit u jednoho dodavatele stovky, u jiného až tisíce ročně. Online srovnání cen plynu slouží k tomu, abyste si všechny dodavatele mohli snadno porovnat mezi sebou. Nyní u nás ve srovnání najdete 201 nabídek 71 dodavatelů plynu. Nejdříve stačí vyplnit naší online kalkulačku plynu – přesně podle faktury, nebo orientačně. Čím přesněji kalkulačku vyplníte, tím lépe vám spočítáme, kolik změnou dodavatele ušetříte.

 

 

Dodavatel Energie:Rodinná energie a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:bezDodavatele a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:ENGAS, s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:BIDLI energie, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:V-Elektra, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:AZ Energies s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Gazela Energy, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:GEEN Sale a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:AH-ENERGY, s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:Česká energetická budoucnost s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P

Kdo je to dodavatel poslední instance? ...více

5.12.2021

Jaké budou asi ceny elektřiny v roce 2022? ...více

22.12.2021

Celková výše podpory na jednu žádost je omezena na maximálně 50 % celkových přímých realizačních výdajů. V případě využití dotačních bonusů je celková výše podpory omezena na maximálně 60 % celkových realizačních výdajů. Maximální výše podpory na jeden rodinný dům je 200 000 Kč. ...více

19.9.2022