Kalkulačka energie 2022

14. 9. 2022

Kalkulačka energie 2022

Kalkulačka energie 2022

Kalkulačka energie 2022 -  Víte, že většina domácností přeplácí za energie? O kolik můžete PlatitMéně Vy? Elektřina bude znovu zdražovat. Zafixujte si ceny do roku 2024. Zkontrolujeme Vaše vyúčtování Zjistěte zda můžete za elektřinu platit méně! Řešení zdražení elektřiny. S námi za elektřinu a plyn opravdu ušetříte – čas i peníze. Smlouvu vyřídíte i online! Dodáváme elektřinu a plyn všem, kteří chtějí ušetřit a mít spolehlivého dodavatele. Domácnosti i podnikatelé. Energie dodáváme 20 let. Praktická klientská zóna. Srovnání cen elektřiny. Kalkulačka cen od jednotlivých dodavatelů, ceníky. Kalkulačka cen elektřiny spočítá, kolik zaplatíte za elektřinu u jednotlivých dodavatelů. Uvádíme konečné ceny včetně poplatků za distribuci elektřiny. 

Zadání vstupních údajů. Zadejte údaje nezbytné pro výpočet ceny elektřiny, které naleznete na faktuře za dodávku elektřiny. Kalkulátor cen energií. Jediný nezávislý porovnávač cen elektřiny a plynu. Úvod · Elektřina · Zemní plyn. Cenová kalkulačka elektřiny. Spočítejte si možnou úsporu za elektřinu. Naše cenová kalkulačka počítá s aktuálními cenami na rok 2022. „Kalkulačka ukáže orientační výši příspěvku na rok 2022 i na rok 2023 a také částku za odpuštěné poplatky za obnovitelné zdroje energie. Ušetřete na energiích až 4 700 Kč. Nejvýhodnější ceny energií 2022. ... Na Kalkulátor.cz najdete v kalkulačce energie porovnání cen energií až od stovky Získejte Srovnávač Cen Elektřiny. Na iZito získáte okamžité kvalitní výsledky ještě dnes! Objevte Srovnávač Cen Elektřiny. Najděte rychlé výsledky vyhledávání z více zdrojů. Přehledně srovnáme nejen ceny, ale i další důležité parametry pojištění. Bez problému pojistíme na vaší dovolenou vás i vaše auto.V online kalkulačce elektřiny si snadno spočítáte, jestli váš dodavatel zdražil. Porovnání cen sice 2 minuty zabere, ale šetřit budete po celý rok.

Příspěvek na energie 2022

Rozhodujícím dnem pro určení tarifu bude 23. srpen 2022. Příspěvek na energie domácnostem pro čtvrté čtvrtletí 2022 

Spočítejte si, kolik dostanete na energie. Kalkulačka příspěvku od státu

Pomoc domácnostem s vysokými cenami energií rozdělila vláda do dvou kroků.  První část příspěvku na energie je na říjen až prosinec, jeho výše závisí na distribuční sazbě elektřiny. Druhá část pak přijde na zbytek zimy a bude už rozdělená podle zdrojů energií – zvlášť na elektřinu, na plyn a případně i na teplo, pokud ho berete ze společné kotelny v domě nebo máte centrální výtopnu. Kromě této podpory vám stát při vyúčtování elektřiny odpustí poplatek za podporu obnovitelných zdrojů, a to od října do konce příštího roku. I to naše kalkulačka orientačně spočítá. O takzvaný úsporný tarif ani o odpuštění poplatku na podporu obnovitelných zdrojů nebude letos potřeba nikde žádat, projeví se automaticky ve výši záloh nebo v konečném vyúčtování. Státní pomoc nedostane přímo domácnost, ale dodavatel energií, který ji zohlední ve výši záloh a konečném vyúčtování.

Jak to bude fungovat v praxi?

Letos v říjnu dosáhnou všechny domácnosti, které mají uzavřenou smlouvu s dodavatelem elektřiny, na pomoc v podobě příspěvku z úsporného tarifu ve výši 3500 Kč nebo 2000 Kč podle tarifu (sazby pro odběr elektřiny). Většina z nich by měla dosáhnout na 3500 Kč – včetně nejpoužívanější sazby D02d. Kromě toho domácnosti ušetří díky odpuštění poplatků za podporované zdroje energie, a to od letošního října až do konce příštího roku. Poplatek dosahoval 599 korun za každou spotřebovanou MWh elektřiny (1 MWh je 1000 KWh). Většina domácností tak v součtu letos získá pomoc ve výši aspoň čtyři tisíce korun.

Pomoc od státu letos obdrží každá domácnost odebírající elektřinu – bez ohledu na to, jestli používá primárně plyn, elektřinu, nebo jestli má vytápění zajištěno přes centrální vytápění či domovní kotelny. Taková forma výplaty je podle ministra Josefa Síkely administrativně nejjednodušší a nejspravedlivější. Slevu automaticky poskytne dodavatel elektřiny všem domácnostem, které s ním mají uzavřenou smlouvu. O úsporný tarif (ani o odpuštění poplatku na podporu obnovitelných zdrojů) nebude letos potřeba nikde žádat, projeví se automaticky ve výši záloh nebo v konečném vyúčtování. Rozhodujícím dnem pro určení tarifu bude 23. srpen 2022.

Zastropování ceny energií 

Vláda určila maximální ceny energií, za elektřinu 6 Kč za kWh a plyn 3 Kč

Evropská komise navrhne zastropovat cenu elektřiny níž než česká vláda. Zatímco kabinet Petra Fialy (ODS) v pondělí večer oznámil, že stanoví maximální možnou cenu silové elektřiny na 6 korun za kilowatthodinu, z návrhu EK, který má k dispozici agentura Reuters, vyplývá, že by měl Brusel navrhnout cenový strop na 180 eur (4420 Kč) za megawatthodinu (MWh). To odpovídá 4,42 koruny za kWh Stanovení maximální možné ceny elektřiny by měla Evropská komise představit ve středu ve Štrasburku. Exekutiva Evropské unie v něm počítá i s odebráním 33 procent nadbytečných zdanitelných zisků producentům fosilních paliv. Takto získané peníze by měly členské země využít ke snížení cen, zejména pro ohrožené domácnosti a firmy.

Podle návrhu citovaného agenturou Reuters se cenový strop bude týkat solárních, větrných, jaderných či hnědouhelných elektráren, stejně jako producentů elektřiny z biomasy. Jinými slovy všech neplynových.

Půlka srpnové ceny

Maximální cena bude na úrovni odpovídající přibližně polovině ceny, za kterou se v Evropě prodávala elektřina v srpnu. Minulý týden, hlavně díky příznivému vývoji kolem zásob plynu, cena této suroviny poprvé od začátku srpna klesla pod 200 eur za MWh. V srpnu se velkoobchodní cena plynu přechodně dostala ke 350 eurům za MWh. Cena plynu zatím volná Ceny plynu naopak Evropská komise zatím zastropovat neplánuje – s odkazem na obsah uniklého dokumentu, návrhu řešení, jenž má být představen ve středu. Konečný text se ještě může změnit, návrh ale odkrývá pochybnosti komise o tom, zda získá dostatečnou podporu členských států EU pro preferovanou variantu zastropování. Komise hodlá v návrhu vedle dvojice zmíněných opatření stanovit i parametry povinného omezení spotřeby elektřiny, které se má týkat běžného provozu i nejvytíženějších hodin. Zástupci unijních vlád budou o návrzích jednat na dalším mimořádném zasedání, jež svolal český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela na 30. září.

Zastropované ceny energií přinesou odběratelům jistotu i finanční úlevu v podobě šesti korun za kWh elektřiny a tří korun za kWh za plyn. I když se ušetřené částky budou pohybovat až v desetitisících, je jasné, že i tak se domácnosti musí v roce 2023 připravit na vyšší výdaje než letos. A to výrazně. Podívejte se, co nás čeká po rozhodnutí vlády o maximálních cenách plynu a elektřiny. V roce 2021 domácnosti za silovou elektřinu platily přibližně dvě koruny za kWh včetně DPH a cena na začátku roku 2022 před novými ceníky činila 3,8 koruny. Nyní domácnosti platí přibližně za kWh i sedm korun. To je o 50 procent méně, než jsou maximální ceny, na které elektřina aktuálně „vylétla“ některým domácnostem. Pokud kupují elektřinu za spotové ceny, platí až 12 korun za kWh. Ale strop je zhruba o polovinu více, než kolik se běžně platilo před energetickou krizí.

„Pozdě a příliš vysoko.“ Opozice cupuje zastropování cen energií

 

Dodavatel Energie:K-Gas s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:Microenergy s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Moravská plynárenská s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:ZFP Energy, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Czech Energy s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E x
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:ELGAS Energy, s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Energy For Future a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:free power s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Gas International s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:E.ON Energie, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P

Platby za energie patří k nejvyšším výdajům běžné domácnosti ...více

7.12.2021

Dotace na tepelné čerpadlo 2022. Jaké jsou podmínky získání a na kolik Vás to vyjde? Dotace na tepelné čerpadlo 2022 získáte z programů Kotlíková dotace a Nová Zelená úsporám. Čerpání z kotlíkových dotací nově ve výši až 180 000 Kč je nově zaměřeno na nízkopříjmové domácnosti a důchodce. Pokud do této kategorie nespadáte, dotaci můžete čerpat z programu Nová Zelená úsporám, kde můžete získat dotaci až 140 000 Kč. Na dotaci budete mít nárok, pokud vyměňujete své elektrické vytápění na tepelné čerpadlo. Nejnovější zpráva: Podmínky dotací se mění od konce března 2022. ...více

20.9.2022

Dotaci na tepelné čerpadlo může získat pouze vlastník nebo spoluvlastník nemovitosti, která se nachází v České republice. O dotaci mohou žádat jak FO tak PO. Žadatel zároveň musí dům vlastnit nebo spoluvlastnit po celou dobu vyřizování žádosti o dotaci. ...více

19.9.2022