ELIMON a.s.

Dodavatel elekřiny:
Dodavatel plynu:

ELIMON a.s.

ELIMON a.s.

Solvayova 1597/3

400 01 Ústí nad Labem

IČ: 27163962

DIČ: CZ27163962

Obchodní rejstřík, MF ČR - ARES, MPO ČR - RŽP

E-mail: infoelimon.cz

www: www.elimon.cz

Zákaznická linka: +420 474 720 240, telefon icon +420 220 512 422 (Po-Pá 8:00 - 16:30) (pobočky: Solvayova 1597/3 400 01 Ústí nad Labem (zasílání smluv) , Heyrovského nám. 288/9 162 00 Praha – Veleslavín , Královka centrum Kaštanová 639/143 617 00 Brno )

.

Společnost ELIMON a.s. vznikla roku 2004. Jedná se o českou společnost a licencovaného dodavatele pro celý český trh. Dodává levný plyn i elektřinu všem koncovým zákazníkům do domácností, firmám, úřadům, ale i jiným institucím.

Nabízí nízké ceny a vysokou kvalitu zákaznického servisu, tímto cílí na spokojenost svých zákazníků. Individuální přání každého zákazníka řeší efektivně a v co nejkratší možné době.

Název společnost ELIMON v sobě nese strategii společnosti a současně hlavní důvody, které společnost odlišují od ostatních dodavatelů energií:

Energie bez skrytých poplatků pro každou domácnost a firmu

Levné energie s úsporou až několik tisíc korun ročně

Individuální přístup k Vašim požadavkům

Možnost uzavření smlouvy na dobu neurčitou

Odměna za věrnost, podpora ZTP nebo ZTP/P

Náležitosti spojené se změnou dodavatele zařídíme za Vás

Společnost nabízí svým zákazníkům širokou nabídku tarifů. Produktová řada pro elektřinu je totožná s nabídkou pro plyn. Zákazník si vybere z produktů na dobu určitou i neurčitou s fixací i bez fixace ceny. Navíc je zde produkt Svěží Dvojka, kdy si zákazník sjednává současně elektřinu i plyn od Elimon.

V případě, že se rozhodnete předčasně ukončit smlouvu na dobu určitou zaplatíte společnosti jednorázovou smluvní pokutu ve výši 5 000 Kč.

Kromě elektřiny a plynu je také možné si u společnosti Elimon objednat dodávku tříděného hnědého uhlí z produkce Severní energetické a.s. nebo Severočeských dolů a.s. V nabídce najdete produktovou řadu: kostka, ořech 1, ořech 2. Doprava je zajištěna přímým rozvozem od výrobce, nebo ve spolupráci se smluvními přepravci.

Držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P mohou u společnosti ELIMON a.s. uplatňovat slevu za odebraný plyn či elektřinu ve výši 10 Kč/MWh (bez DPH) dle aktuálního ceníku.

.
2. 1. 2022

Jaké zvolit vytápění domu

Jaké zvolit vytápění domu

Jaké zvolit vytápění domu, abyste ušetřili za energie?

Vytápění domu je jednou z největších položek rodinného rozpočtu, proto je důležité věnovat výběru správného zdroje tepla dostatečnou pozornost. I když stojí v popředí především pravidelné náklady na vytápění, vždy byste měli brát v úvahu také výši počáteční investice a z ní plynoucí návratnost.

Vytápění domu – jaké jsou možnosti?

Ať už stojíte před výběrem kotle z důvodu rekonstrukce, nebo se vrháte do stavby nového domu, volba vytápění je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí. Je dobré si uvědomit, že s vybraným zdrojem budete topit minimálně příštích 20 let, proto byste měli při jeho výběru přemýšlet v dostatečně dlouhém časovém horizontu.

V zásadě jsou na výběr tyto druhy vytápění domu:

  • tuhými palivy (uhlím nebo dřevem),
  • zemním plynem,
  • tepelným čerpadlem,
  • elektřinou.
Tuhá paliva vychází nejlevněji, ale nemají budoucnost
Vybíráte, jaké zvolit vytápění do domu starého nebo nezatepleného? Pak nejspíše přemýšlíte o tom zůstat u tradičních tuhých paliv, jako je uhlí nebo dřevo. V zásadě vychází skutečně nejlevněji a to zejména v případě vysoké spotřeby. Na první pohled nízká cena ale skrývá spoustu háčků.  Do nízké ceny paliva nezapomeňte připočítat cenu svojí práce. Skládání uhlí nebo sekání dříví zabere čas jen jednou za pár měsíců, ale roztápět kotel musíte v topné sezóně každý den, stejně tak uklízet saze a popel.
 
Důležité je myslet také na ekologickou stránku věci. A to především z dlouhodobého hlediska. Evropská legislativa tlačí na to, aby se zejména spalování uhlí v budoucnu úplně zakázalo, a tak se brzy můžeme dočkat ekologických daní na tento druh paliva. Ostatně první zásadní omezení vstoupí v platnost již za dva roky – od září 2022 je v České republice zakázán provoz kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Novější kotle zatím předpisům vyhovují, ale nemusí trvat dlouho a dostanou se rovněž na seznam zakázaných přístrojů. 
 
Zemní plyn je levný a pohodlný
Zemní plyn je v současné době jedno z nejuniverzálnějších a nejvýhodnějších paliv. Pokud hledáte vytápění domu ekonomické a zároveň ekologické, tady jste správně. Díky rostoucí účinnosti plynových kotlů, které využívají princip kondenzace, je spalování plynu efektivnější a ekologičtější než kdy dříve, a tak ušetříte i na účtu za plyn – o 20–40 % ve srovnání se starými plynovými kotli.
 
Pořízení kondenzačního kotle znamená vyšší počáteční investici, na druhou stranu pak už šetříte na energiích s každým topením. Jedna kilowatthodina plynu vyjde aktuálně jen na 1,20 Kč, navíc cena zemního plynu na burze klesá na historické minimum, a tak by se mohlo dále zlevňovat. Další velkou výhodou je, že na nákup kondenzačního kotle můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám až 35 tisíc korun. Do jakých nemovitostí se vytápění plynem hodí? Obecně lze říci, že do všech staveb – do starých rodinných domů, domů po rekonstrukci nebo do novostaveb. Výjimku tvoří jen velmi dobře izolované novostavby, resp. pasivní nebo nulové domy. Ty mají tak nízké tepelné ztráty, že by bylo zbytečné investovat do plynového kotle a lépe se v nich uplatní vytápění elektřinou.
 
Tepelné čerpadlo uspokojí nadšence do ekologie
Hledáte-li vytápění domu ekologické s maximální mírou soběstačnosti, sáhněte po tepelném čerpadlu. To je v českých domácnostech čím dál oblíbenější. Funguje na principu převodu tepla z venkovních zdrojů (vzduch, voda, země) do interiéru domu.
 
V podmínkách České republiky je tepelné čerpadlo schopné vyrobit asi 75 % ze svého přírodního zdroje, 25 % energie tvoří elektřina při dotápění za velkých mrazů, případně sloužící pro pohon samotného tepelného čerpadla. Když si však na výrobu této elektřiny pořídíte solární panely, získáte 100 % ekologický zdroj energie. Tepelné čerpadlo se obvykle kombinuje s podlahovým vytápěním, a tak udržuje v domě stálou a příjemnou teplotu. Hodí se do novostaveb a zrekonstruovaných, zateplených starších domů. U staveb bez izolace by jeho účinnost nedosahovala tak dobrých výsledků a dotápění elektřinou by se zbytečně prodražilo.
 
Před rozhodnutím pro tepelné čerpadlo je důležité důkladně si propočítat návratnost. Náklady na provoz jsou sice nízké, ale jedná se o velkou investici v řádech stovek tisíc korun. Také na tento zdroj vytápění můžete dosáhnout na dotaci z programu Nová zelená úsporám. V případě kombinace se zateplením můžete získat částku až 100 tisíc korun.
 
Vytápění domu elektřinou se může prodražit
Elektřina představuje nejdražší způsob vytápění domu, pokud vezmeme v úvahu pouze jednotkové náklady na palivo. Jedna kWh elektřiny vyjde v současné době téměř na 5 Kč, v tarifu pro vytápění je to přibližně 2,5–3 Kč. To ale neznamená, že je elektřina nejnákladnějším způsobem vytápění celkově. Naopak pro pasivní a nulové domy, či jiné kvalitně zateplené novostavby, se jedná o nejlevnější způsob vytápění. Důvod je jednoduchý – spotřeba je velmi nízká a pořizovací náklady na přímotopy také. Na rozdíl od plynového kotle, který stojí desítky tisíc, vás koupě přímotopů vyjde jen na pár tisíc. Vytápění domu elektřinou je navíc zcela bezúdržbové a velmi pohodlné.
 
Pro každý dům se hodí jiný způsob vytápění
Při výběru vytápění domu tak vždy berte v úvahu všechny parametry – jednotkové náklady na energie jsou pouze jednou položkou skládačky. Pro určení spotřeby je důležité zjistit tepelné ztráty domu. Na jejich základě by vám kvalifikovaná firma měla být schopna navrhnout nejlevnější způsob vytápění domu. V neposlední řadě ale rozhodují i vaše zvyklosti a životní styl. Požadavky na vytápění domu se budou zásadně lišit u páru, který tráví většinu času mimo domov, a u rodiny se třemi dětmi, které mají rády teplo, a tak se v domácnosti topí na 24 °C po celý den.

 

Srovnání cen dodavatelů elektřiny ...více

13.12.2021

Na českém trhu jsou tři dodavatelé poslední instance pro elektřinu a tři dodavatelé pro plyn. Každý z nich plní tuto povinnost na stanoveném distribučním území. ...více

15.12.2021

Fotovoltaika zlevňuje, vyrábět elektřinu se už vyplatí ...více

28.12.2021

Podobné hypotéky

Dodavatel Energie:L.D.Energy, s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:Czech Energy s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E x
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:První rodinná a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:OBECNÍ PLYNÁRNA, s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Gazela Energy, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:ZFP Energy, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:ENCO group, s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:General Energy a. s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:HALIMEDES, a.s.
Dodavatel elekřiny:E x
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:CONTE spol. s r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P