innogy Energie, s.r.o.

Dodavatel elekřiny:
Dodavatel plynu:

innogy Energie, s.r.o.

innogy Energie, s.r.o.

Limuzská 3135/12

108 00 Praha 10,

IČ: 49903209

DIČ: CZ49903209

Obchodní rejstřík, MF ČR - ARES, MPO ČR - RŽP

E-mail: infoinnogy.cz

www: www.innogy.cz

Zákaznická linka: nonstop 840 11 33 55

.

Společnost innogy je jeden z největších energetických podniků v Evropě. Na českém trhu je innogy lídrem mezi dodavateli plynu pro domácnosti a firmy. Plyn a elektřinu dodává pro 1,7 milionu tuzemských zákazníků. Nabízí dodávky, distribuci, skladování plynu a novinky ve formě moderních energetických a doplňkových produktů. ¨

innogy sídlí v Essenu a působí téměř výhradně v Evropě - v Německu, Anglii, Francii, Španělsku, Polsku, Portugalsku, Itálii, Švýcarsku, České republice a dalších zemích. Na jedenácti evropských trzích dodává elektřinu celkem pro 16 milionů a plyn pro 7 milionů zákazníků. Spravuje distribuční sítě, rozšiřuje výrobu z obnovitelných zdrojů, modernizuje svou energetickou infrastrukturu a plánuje rozvíjet tzv. inteligentní sítě (Smart Grids).

Na základě zvýšené poptávky po produktech šetrných k životnímu prostředí nabízí innogy svým zákazníkům zelenou elektřinu. To znamená, že od 1. července 2020 umožní odebírat energii vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů, bez jakéhokoli cenového navýšení.

Společnost innogy nabízí svým klientům prvotřídní zákaznický servis a širokou škálu zákaznických služeb. Pronájem LED žárovek a detektorů kouře nebo servis plynových spotřebičů, sjednání pojištění pro domácnost či pojištění odpovědnosti, innogy TV, časopis Žijeme na plný plyn, innogy Karta, innosvět či innogy Premium. innogy Karta je pro všechny zákazníky innogy, kteří mají rádi film, lyžování a pravidelně jezdí na dovolenou. Každý zákazník innogy, si může užívat vysokých slev při lyžování ve 13 partnerských areálech innogy, kupovat si vstupenky na české filmy levněji nebo ušetřit při pořizování dovolené od cestovních kanceláří NEV-DAMA a CK FISCHER.

S innosvět máte své energie pod kontrolou. Pomocí svého účtu můžete snadno a rychle odkudkoliv zjistit přehled plateb, vyúčtování či výši záloh. Svůj innosvět můžete spravovat také pomocí mobilní aplikace ve svém telefonu.

innogy Premium je program určen všem zákazníkům v kategorii domácnost. Nabízí nabídku slev na zboží a služby známých značek z oblasti elektroniky, domácích potřeb, sportovního vybavení či wellness zážitků. Všechny Vaše objednávky innogy vyřídí zcela zdarma. Skupina innogy také pomocí různých projektů pomáhá lidem, kteří to potřebují. Přes neziskové organizace a nadace pomáhá dětem seniorům a zdravotně handicapovaným miliony korun. innogy je také partnerem Českého olympijského týmu, Českého paralympijského týmu i festivalu Pražské jaro.

Velkou částkou 25 milionů korun ročně dotuje českou kinematografickou, dokumentaristickou a literární scénu. Za poslední dekádu pomohla vzniknout 51 hraným filmům a dokumentům. Také je stálým partnerem Mezinárodního filmového festivalu. v Karlových Varech.

.
2. 1. 2022

Jaké zvolit vytápění domu

Jaké zvolit vytápění domu

Jaké zvolit vytápění domu, abyste ušetřili za energie?

Vytápění domu je jednou z největších položek rodinného rozpočtu, proto je důležité věnovat výběru správného zdroje tepla dostatečnou pozornost. I když stojí v popředí především pravidelné náklady na vytápění, vždy byste měli brát v úvahu také výši počáteční investice a z ní plynoucí návratnost.

Vytápění domu – jaké jsou možnosti?

Ať už stojíte před výběrem kotle z důvodu rekonstrukce, nebo se vrháte do stavby nového domu, volba vytápění je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí. Je dobré si uvědomit, že s vybraným zdrojem budete topit minimálně příštích 20 let, proto byste měli při jeho výběru přemýšlet v dostatečně dlouhém časovém horizontu.

V zásadě jsou na výběr tyto druhy vytápění domu:

  • tuhými palivy (uhlím nebo dřevem),
  • zemním plynem,
  • tepelným čerpadlem,
  • elektřinou.
Tuhá paliva vychází nejlevněji, ale nemají budoucnost
Vybíráte, jaké zvolit vytápění do domu starého nebo nezatepleného? Pak nejspíše přemýšlíte o tom zůstat u tradičních tuhých paliv, jako je uhlí nebo dřevo. V zásadě vychází skutečně nejlevněji a to zejména v případě vysoké spotřeby. Na první pohled nízká cena ale skrývá spoustu háčků.  Do nízké ceny paliva nezapomeňte připočítat cenu svojí práce. Skládání uhlí nebo sekání dříví zabere čas jen jednou za pár měsíců, ale roztápět kotel musíte v topné sezóně každý den, stejně tak uklízet saze a popel.
 
Důležité je myslet také na ekologickou stránku věci. A to především z dlouhodobého hlediska. Evropská legislativa tlačí na to, aby se zejména spalování uhlí v budoucnu úplně zakázalo, a tak se brzy můžeme dočkat ekologických daní na tento druh paliva. Ostatně první zásadní omezení vstoupí v platnost již za dva roky – od září 2022 je v České republice zakázán provoz kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Novější kotle zatím předpisům vyhovují, ale nemusí trvat dlouho a dostanou se rovněž na seznam zakázaných přístrojů. 
 
Zemní plyn je levný a pohodlný
Zemní plyn je v současné době jedno z nejuniverzálnějších a nejvýhodnějších paliv. Pokud hledáte vytápění domu ekonomické a zároveň ekologické, tady jste správně. Díky rostoucí účinnosti plynových kotlů, které využívají princip kondenzace, je spalování plynu efektivnější a ekologičtější než kdy dříve, a tak ušetříte i na účtu za plyn – o 20–40 % ve srovnání se starými plynovými kotli.
 
Pořízení kondenzačního kotle znamená vyšší počáteční investici, na druhou stranu pak už šetříte na energiích s každým topením. Jedna kilowatthodina plynu vyjde aktuálně jen na 1,20 Kč, navíc cena zemního plynu na burze klesá na historické minimum, a tak by se mohlo dále zlevňovat. Další velkou výhodou je, že na nákup kondenzačního kotle můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám až 35 tisíc korun. Do jakých nemovitostí se vytápění plynem hodí? Obecně lze říci, že do všech staveb – do starých rodinných domů, domů po rekonstrukci nebo do novostaveb. Výjimku tvoří jen velmi dobře izolované novostavby, resp. pasivní nebo nulové domy. Ty mají tak nízké tepelné ztráty, že by bylo zbytečné investovat do plynového kotle a lépe se v nich uplatní vytápění elektřinou.
 
Tepelné čerpadlo uspokojí nadšence do ekologie
Hledáte-li vytápění domu ekologické s maximální mírou soběstačnosti, sáhněte po tepelném čerpadlu. To je v českých domácnostech čím dál oblíbenější. Funguje na principu převodu tepla z venkovních zdrojů (vzduch, voda, země) do interiéru domu.
 
V podmínkách České republiky je tepelné čerpadlo schopné vyrobit asi 75 % ze svého přírodního zdroje, 25 % energie tvoří elektřina při dotápění za velkých mrazů, případně sloužící pro pohon samotného tepelného čerpadla. Když si však na výrobu této elektřiny pořídíte solární panely, získáte 100 % ekologický zdroj energie. Tepelné čerpadlo se obvykle kombinuje s podlahovým vytápěním, a tak udržuje v domě stálou a příjemnou teplotu. Hodí se do novostaveb a zrekonstruovaných, zateplených starších domů. U staveb bez izolace by jeho účinnost nedosahovala tak dobrých výsledků a dotápění elektřinou by se zbytečně prodražilo.
 
Před rozhodnutím pro tepelné čerpadlo je důležité důkladně si propočítat návratnost. Náklady na provoz jsou sice nízké, ale jedná se o velkou investici v řádech stovek tisíc korun. Také na tento zdroj vytápění můžete dosáhnout na dotaci z programu Nová zelená úsporám. V případě kombinace se zateplením můžete získat částku až 100 tisíc korun.
 
Vytápění domu elektřinou se může prodražit
Elektřina představuje nejdražší způsob vytápění domu, pokud vezmeme v úvahu pouze jednotkové náklady na palivo. Jedna kWh elektřiny vyjde v současné době téměř na 5 Kč, v tarifu pro vytápění je to přibližně 2,5–3 Kč. To ale neznamená, že je elektřina nejnákladnějším způsobem vytápění celkově. Naopak pro pasivní a nulové domy, či jiné kvalitně zateplené novostavby, se jedná o nejlevnější způsob vytápění. Důvod je jednoduchý – spotřeba je velmi nízká a pořizovací náklady na přímotopy také. Na rozdíl od plynového kotle, který stojí desítky tisíc, vás koupě přímotopů vyjde jen na pár tisíc. Vytápění domu elektřinou je navíc zcela bezúdržbové a velmi pohodlné.
 
Pro každý dům se hodí jiný způsob vytápění
Při výběru vytápění domu tak vždy berte v úvahu všechny parametry – jednotkové náklady na energie jsou pouze jednou položkou skládačky. Pro určení spotřeby je důležité zjistit tepelné ztráty domu. Na jejich základě by vám kvalifikovaná firma měla být schopna navrhnout nejlevnější způsob vytápění domu. V neposlední řadě ale rozhodují i vaše zvyklosti a životní styl. Požadavky na vytápění domu se budou zásadně lišit u páru, který tráví většinu času mimo domov, a u rodiny se třemi dětmi, které mají rády teplo, a tak se v domácnosti topí na 24 °C po celý den.

 

Koho drtí účty za energie, dostane pomoc. Příspěvek půjde čerpat i zpětně ...více

30.12.2021

Energie teď fixujte na rok. A nepřestupujte v panice, radí expert ...více

6.12.2021

Od dodavatele poslední instance lze přejít online. Jak? ...více

7.12.2021

Podobné hypotéky

Dodavatel Energie:TGC Energie s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Energie na doma s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Lidová energie s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:BIDLI energie, a.s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Františkovy Energie s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Manta Energy s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Vaše Energie, s.r.o
Dodavatel elekřiny:E x
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:CTZ s.r.o.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P x
Dodavatel Energie:General Energy a. s.
Dodavatel elekřiny:E
Dodavatel plynu:P
Dodavatel Energie:Hradecké Plynárny s.r.o
Dodavatel elekřiny:E x
Dodavatel plynu:P